rezerwacje telefoniczne
+48 607 307 632

O pensjonacie:

SONY DSCKiedy w roku 1962 Wisła otrzymała prawa miejskie, było to już tylko potwierdzenie wysokiej rangi miejscowości, którą miała od wielu lat. „Odkryta” w drugiej połowie XIX wieku przez Bogumiła Hoffa, szybko zyskiwała sławę jako znany kurort. W latach międzywojennych odwiedzali go tacy luminarze polskiej kultury jak Władysław Reymont, Bolesław Prus i Władysław Orkan.

Dla wygody licznych kuracjuszy, przedłużono linię kolei żelaznej z Ustronia do Wisły. Rozbudowano centrum i otaczające je osady. Jedną z tych ,które szczególnie upodobali sobie ówcześni inwestorzy była Dziechcinka. Przy drodze biegnącej w głębokim jarze ,wzdłuż potoku o tej samej nazwie, zbudowano w latach międzywojennych kilkanaście eleganckich willi pełniących funkcje kameralnych pensjonatów. Jednym z nich była WILLA AMALIA.

Po II wojnie światowej willa przeszła we władanie FWP i przemianowana na KASKADA 3, i w niezmienionej formie służyła tej instytucji do końca XX wieku , kiedy to zakupili ją dzisiejsi właściciele.

W latach 2002-2003, sześćdziesięcioletni obiekt został przeprojektowany i przebudowany tak by jego standardy spełniały wysokie wymagania XXI wieku ,a atmosfera przypominała cudowne „lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Od 2004 willa, która wróciła do swej pierwotnej nazwy, AMALIA, znowu służy Państwu, chcącym odpocząć w miłej i kameralnej atmosferze.